Úvodná stránka
O nás
Rodinný apartmán
Apartmán do záhrady
Modrý apartmán
Západný apartmán
Izba pre dve osoby
Kuchyňa
Biologické kúpacie jazierko
Spoločenská miestnosť
Fotogaléria
Detské ihrisko
Atrakcie
Kontakt


Predpoveď počasia
www.meteo.sk

Kam ísť

Gazdovský dvor U tlačiarov sa nachádza v nádhernom prostredí Liptovskej kotliny, v obci Liptovský Trnovec na brehoch Liptovskej Mary. Už len samotná poloha predurčuje naše zariadenie na ideálnu dovolenku, či v zime, či v lete.
  Liptovsky Trnovec Liptovsky Trnovec

Priamo v obci sa nachádza Autocamp Liptovský Trnovec, ktorý má upravenú prírodnú pláž za malý poplatok prístupnú pre verejnosť. V areáli sa nachádzajú volejbalové ihrisko, minigolf, biliard, bufety a prvú pomoc zabezpečuje Vodná záchranná služba.
  Autocamp Liptovsky Trnovec Autocamp Liptovsky Trnovec

Vodná nádrž Liptovská Mara zase ponúka celý rad vodných športov, od klasického kúpania sa, cez plávanie, bicyklovanie, člnkovanie, jazdu na vodnom skútry, či vyhliadkovú plavbu loďou. Pre rybárov je rajom najmä v jesennom období, keď je už "rušiteľov" rýb pomenej.
  Liptovska Mara Liptovska Mara

Necelé dva kilometre od obce smerom na Liptovský Mikuláš sa nachádza jeden z najväčších vodných zábavných parkov v okolí Aquapark Tatralandia. Poskytuje nielen možnosť výborne sa zabaviť na svojich atrakciách a ohriať sa v termálnej vode, ale aj dobre si oddýchnuť a nechať sa hýčkať vo svojom Vitálnom svete.
  Tatralandia Tatralandia

Opačným smerom, smerom na Ružomberok sa nahádza ďalšie termálne kúpalisko Thermal Park Bešeňová. Je síce menší ako Tatralandia, ale jeho prostredie je o to komornejšie a príjemnejšie.
  Besenova Besenova

Ďalšie možnosti na kúpanie, či plávanie poskytujú termálne kúpaliská Liptovský Ján, krytá plaváreň v Liptovskom Mikuláši a Aquacity v Poprade.
  Liptovsky Jan Aquacity

V zime majú naši návštevníci možnosť lyžovať v niekoľkých okolitých strediskách. Hlavným lákadlom je 15km vzdialené lyžiarske stredisko Jasná-Nízke Tatry s novými a modernými, veľkokapacitnými lanovkami.
  Mapa leto Mapa zima

Taktiež neďaleko, len 26 km je vzdialený zmodernizovaný Skipark Ružomberok. Ak však uprednostňujete na svahoch menej ľudí a nestojíte o supermoderné vleky, tak sa Vám oplatí navštíviť strediská v Liptovskom Jáne, či Opalisko v Závažnej Porube.
  Ski

V období, kedy sa v lete obloha zamračí a deň strávený pri vode či v skanzenoch neprichádza do úvahy máme pre Vás tiež niekoľko tipov. Mesto Liptovský Mikuláš ponúka počas leta niekoľko muzeálnych expozícií, výstav, môžete sa pokochať architektúrou jeho kostolov, či vsadiť na prechádzku po jaskyniach, ktorých je v okolí hneď niekoľko.
  LM

Môžete navštíviť dve demänovské jaskyne: Jaskyňu Slobody, bohato zdobenú, Ľadovú jaskyňu s kombináciou ľadu a výzdoby, alebo o trochu vzdialenejšiu Važeckú jaskyňu.
  Jaskyna Jaskyna

Čo sa histórie týka, Liptov je na ňu viac než právom hrdý, pretože je pestrá a zaujímavá. Z mnohých múzeí, historických či kultúrnych pamiatok Vám odporúčame najmä Archeoskanzen Havránok, ktorý ponúka pohľad na raných obyvateľov tohto regiónu - Keltov. Je to múzeum v prírode, ktoré je v permanentnom vývoji a ponúka pohľad na rekonštruované hradiská, chrámy, pohrebiska, či na bežný život v dobe železnej.
  Havranok Havranok

Ďalším skanzenom zachytávajúcim život liptovského ľudu, a to najmä z dedín zatopených Liptovskou Marou, je Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline. Nájdete tam ukážky domov, kostolov, či hospodárskych stavenísk dokonca aj z Liptovského Trnovca.
  Skanzen Skanzen

Obec Vlkolínec je trošku netradičnejším múzeom v prírode, keďže je doteraz obývaná a zároveň patrí do zoznamuchránených pamiatok UNESCO. Nenechajte si však ujsť jej návštevu a nevynechajte Roľnícky dom, kde Vám poskytnú viac informácií.
  Vlkolinec Vlkolinec

Posledným zo skanzenov je Zuberec, i keď ten sa už skôr zameriava na oravskú dedinu, jeho návšteva je však tiež nevšedným zážitkom.
  Zuberec Zuberec

Pre milovníkov adrenalínových športov sú v Liptovskom Mikuláši pripravené motokárové trate a v Jasnej aj v Aquaparku máte možnosť zahrať sa na Tarzana v zábavnom parku Tarzánia.
  Tarzania Tarzania

 
©2005-2013 All rights reserved
Partneri: Ubytovanie Nízke Tatry   Ubytovanie Liptov   Dovolenka na Slovensku   www.LastMinute.sk   www.NetTravel.cz   www.taxiliptov.szm.sk   ubytovanie   Ubytovanie na Slovensku